Výbava malého cestovatele

1848x

Aneb náš základ na cesty.

Jak zabavit malé raubíře na dovolené, na výletech a na cestách? Příroda je plná pokladů a děti mají obrovskou fantazii. Kolikrát si vyhrají s vodou, kameny, pískem, listím a klacíky v lese mnohem lépe než s hračkami doma. Jsou ale chvíle, kdy neví, co by. Proto nezapomínáme na „krabičku poslední záchrany“, která se hodí vždycky a je skvělým pomocníkem pro dlouhé chvíle.

Herní a tvořící výbava na dovolenou

🔎 Lupa na průzkum terénu
🖍 pastelky, fixy a blok na kreslení 
🎨 vodovky a štětce na malování oblázků
🧹 štěteček na čištění přírodních pokladů
🍡 plastelína na tvoření
🌈 křídy na chodník
🎲 hrací kostky
🏀 míč
🟠 cvrnkací kuličky
🧩 stavebnice pro zábavu

🔦 baterka
📚 knížka s pohádkou
🎈 nafukovací balónky
✂️ nůžky
🧵 provázek
🌈 barevné papíry
🥤 hrníček na sbírání plodů
🚙 pár autíček
🦒 oblíbené figurky
🎒 a batůžek na výlety :)) 

Pak už jen stačí koukat kolem sebe a sbírat zajímavosti, které nám příroda nabízí, tvořit, zkoumat a hrát si. 😉

Doporučujeme: knihy plné her a nápadů

Skvělým pomocníkem na cesty i na doma jsou knihy Mámou hravě. Najdete v nich hry pro miminka (0-18 měsíců)aktivity pro děti do 4 let. Hry jsou tvořeny minimalisticky, jednoduše a ekologicky. Nemusíte kupovat drahé hračky nebo si balit plný kufr zbytečností na cesty. Stačí si hodit do tašky tyto dvě knihy. K zábavě vám totiž vystačí běžné potřeby domácnosti a vše, co najdete kolem sebe. My už totiž víme, že v jednoduchosti je největší síla. 😉

CHYSTÁ SE!

Tvoření a vymýšlení her pro děti nás baví. A právě teď se tvoří 3. díl knihy Mámou hravě pro děti od 3 do 6 let, který je zaměřen na hry venku a v přírodě. Tato kniha roste přímo na našich cestách a najdete ji na webových stránkách ZDE.