Hrajeme si v přírodě

2583x

Sbírka plná her a zážitků pro děti.

Pobyt v přírodě dělá děti šťastnější, zdravější a především kreativnější. Venku je totiž nevyčerpatelná spousta podnětů, která je vybízí k tvořivosti, podněcuje jejich fantazii a bystří smysly. Děti venku načerpají energii, nadýchají se čerstvého vzduchu a jsou jednoduše v kontaktu s přírodou.

Čím více času trávíme mimo domov, tím více si uvědomujeme, že s sebou nepotřebujeme tahat hromadu hraček. Děti si vystačí s listím, šiškami a kamínky. Vyhrají si s klacíky, potůčky a kalužemi. Zapojují se do přípravy jídla, sbírání dřeva na táborák a do dalších běžných aktivit, které se v přírodě stávají společným zážitkem. A protože si uvědomujeme, jak důležitý je čas, který trávíme opravdu spolu, využíváme každé možné příležitosti, abychom vyrazili do lesa, pod stan, do kempů nebo tábořišť.

Ovšem ne každý takový den je růžový, a když děti vymýšlí čertoviny, s vděkem oceníme zastávku na hřišti nebo koupališti. Co nás ale baví nejvíce, je tvoření a vymýšlení her. Řídíme se heslem „méně je více“ a s úctou k naší planetě objevujeme a vytváříme jednoduché aktivity, při nichž využíváme především předměty a materiály, které najdeme běžně v přírodě a domácnosti.

A protože nás tvoření baví, vydali jsme sbírku plnou her, které nás doprovázely od jara až do zimy. Pokud se chystáte na výlet nebo na dovolenou a nechcete s sebou balit zbytečné hračky, nebalte, inspirujte se naší knihou Mámou hravě venku. Najdete v ní několik aktivit, ke kterým vám bude stačit především to, co uvidíte kolem sebe, a pár dalších drobností do kapsy.

Nenechte se zmást názvem, kniha je skvělým pomocníkem i pro tatínky a prarodiče. Název knihy vznikl proto, že jsem se s ním jako autorka i máma ztotožnila jako s naším příběhem. 😊

Pokud máte chuť a náladu si hrát, prohlédněte si knihu na stránkách, a podpořte náš projekt:

🌲 www.mamouhrave.cz 🌲